Samliku laagrikeskuse rajamine

Toeta Samliku laagrikeskuse rajamist, tehes annetuse siin lehel, tehes ülekande Seitsmenda Päeva Adventistide Koguduste Eesti Liidu pangaarvetele (vt siit) või kohalikus koguduses, lisades kindlasti ka märksõna "Samliku". 

Samlikust

Pikki aastaid on Seitsmenda Päeva Adventistid Eestis otsinud kohta, mis võiks olla üle-eestiliseks laagripaigaks nii tööharudele, kui kogudustele. 2016. aastal otsustas liidu nõukogu osta Pärnu jõe ääres, Kurgja lähedal, Samliku külas vana teemeistrikoha, mis ehitati nõukogude ajal ümber TREVi puhkemajaks.

Samlikus on nüüdseks korraldatud rajaleidjate laagreid (2016, 2017 ja 2018) ning tüdrukute laager (2017), samuti on Samlikus hingamispäevastel väljasõitudel käinud ka lähedalasuvad kogudused ning keskust on kasutatud ka erinevateks koosolekuteks ning nõupidamisteks.

Meil on ligi 2,5 hektarit maad looduskaunis kohas, Pärnu jõe ääres ning selle paremaks kasutuselevõtuks on järgmine plaan.

Esimeseks etapiks oleme tellinud eelprojekti olemasoleva hoone ümberehituseks ja laiendamiseks, selliselt, et majas on ~30 magamiskohta aastaringseks kasutamiseks, kaks saali (~100 m2 ja ~30m2), köök, WC-d ja dušikabiinid, samuti saun. Sellised ümberehitused loovad võimalused laagrite (rajaleidjate laager, poiste ja tüdrukute laager, noortelaager) korraldamiseks (pesemisvõimalused ja WC-d), samuti erinevate väiksemate koosolekute, õppepäevade ja nädalavahetuse ürituste läbiviimiseks.

Teine etapp sisaldaks metsa alla 4-6 kohaliste majakeste püstitamist. Need on sobivad peamiselt soojal hooajal ööbimiseks ning võimaldaksid Samlikul korraldada ka selliseid üritusi, kus osalejaid on enam kui 30 ja mis eeldavad osalejate majutamist vooditesse (nt Seenioride laager, Perelaager, Noortelaager, koolitused ja õppepäevad suuremale seltskonnale).

Kolmandas etapis sooviksime püstitada mõned täiendavad hooned/katusealused, kus 150-250 inimest võiks suvehooajal koosolekutel viibida, samuti telkimisala juurde pesemisvõimalused ja WC-d.

Vastavalt võimalustele on täiendavalt vajadus parkimisplatside, laste mänguväljakute, tiikide/ujumisbasseinide jms. rajamiseks.

Anneta kaardimaksega

Pangalingi makse

Samliku toetuseks.
                    €