Toeta adventistide kogudust

Korduma kippuvad küsimused

 • Kui palju annetamine mulle maksma läheb? - Peale annetuse summa mitte midagi. Kõik annetuse kogumisega seotud kulud (pangalingi tasu) katame laekunud annetustest.
 • Mis on annetuse miinimumsumma? - 1 €. Kuigi sooviksime, et saaksite toetada ükskõik millise summaga, pidime miinimsumma siiski kehtestama panga teenustasude katmiseks.
 • Mul on arve mõnes muus pangas, kui SEB Pangas või Swedbank'is. Millal võiksin saada pangalingi kaudu toetada koguduse tööd? -  2023. aasta alguses integreerisime toeta.advent.ee lehele koostöös LHV ja EveryPayga makse algatamise teenuse kõigist Eesti pankadest.
 • Elan välismaal ja mul ei ole Eesti pangaarvet. Kuidas saaksin mõnda projekti toetada? - Läti ja Leedu pangalingid on toeta.advent.ee projektidel integreeritud maksa algatamise teenuse kaudu. Kui Te elate mõnes Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriigis ning teil on võimalik oma pangaarvelt teha makseid eurodes (SEPA-Payments), siis võite toetuse kanda meie pangaarvele (vaata pangaarveid) märkides selgitusse toetatava projekti nime. Makse teenustasu on sama, kui teie tavaline riigisisese maksekorralduse teenustasu. Ka pangakaardiga annetamine on võimalik igalt poolt maailmast.
 • Sooviksin toetada krediitkaardiga – kas see on võimalik? - Jah, pangakaardiga annetamiseks vajutage siia.
 • Kas kümnist saab ka tuua läbi toeta.advent.ee lehekülje? - Jah. Küll aga palume mitte kasutada kaardimakset kümnise tagastamiseks suurte teenustasude tõttu. Kümnise saab tagastada läbi kohaliku koguduse või Seitsmenda Päeva Adventistide koguduste Eesti Liidu pangaarvele (vaata pangaarveid).
 • Olen kuulnud, et tehtud annetustelt saab tulumaksu tagasi. Kas ka nendelt annetustelt? - Me deklareerime kõik läbi toeta.advent.ee lehekülje laekunud annetused ja need andmed kajastuvad teie tuludeklaratsioonil. Tulumaksu tagasisaamine sõltub nii teie makstud tulumaksu summast kui ka kõikidest muudest maksuvabadest summadest. Annetused on maksuvabad kuni 1200 euro ulatuses teie aastasissetulekust. (NB! See informatsioon kehtib muidugi ainult Eesti residentidele.)
 • Ma ei leidnud sobivat projekti/tööharu mida toetada tahaksin. - Saada oma ettepanek treasurer(ät)advent.ee või tee tavaline pangaülekanne (vaata pangaarveid) või anneta kaardimaksega ning märgi selgitusse annetuse sihtotstarve. Jätame siiski endale õiguse annetus tagastada, juhul kui meil ei ole seda mõistliku aja jooksul võimalik sihtotstarbeliselt kasutada.
 • Kas pangalingiga toetamine on turvaline? - Jah, pangalingi kasutamine on sama turvaline, kui internetipanga kasutamine. Makse sooritamine toimub teie panga internetipanga leheküljel ja pank saadab meile ainult andmed maksja, summa ning makse õnnestumise kohta.
 • Kas kaardimaksega toetamine on turvaline? - Jah, kaardimaksete eest kannab hoolt meie ametlik kaardimakse partnerid LHV pank ja Everypay, kelle kaudu kaarditehingud toimuvad. Kaarditehingu tarbeks on vaja ka tehing täiendavalt kinnitada oma internetipangas.
 • Midagi läks sassi ja pangalingi makset vist ei õnnestunud sooritada. - Võid seda kontrollida oma pangakonto väljavõttelt. Kui ülekanne on tehtud, siis on kõik korras. Kui unustasid peale makse sooritamist vajutada nuppu „Tagasi kaupmehe juurde“, siis raha jõuab küll meie kontole, kuid käsitsi kontrollimise tõttu võtab makse kinnitamine aega isegi kuni nädal. Kahtluste korral võite saata e-maili aadressile treasurer(ät)advent.ee ning paluda laekumine üle vaadata.
 • Kui kiiresti jõuab minu toetus valitud kohta? - See sõltub natukene toetuse sihtotstarbest. Eesti Liidule tehtud annetused on üldjuhul kasutatavad juba järgmisel tööpäeval, kohalikele kogudustele ja ülemaailmsete tööharude toetamiseks tehtud annetused edastame tavaliselt kord kuus.
 • Tahan sõlmida püsilepingu toetamiseks. Kuidas peaksin toimima? - Kõige lihtsam viis on sõlmida püsikorraldus oma internetipangas meie pangaarvele, määrates summa, selgituse ja tähtaja. (vaata pangaarveid). Ka pangakaardiga saab sõlmida püsimakse lepingu (vaata siit.)
 • Kuidas lõpetada püsikorraldust või korduvmakset? -  Püsikorralduse oma pangaarvelt saate lõpetada oma internetipangas. Korduva kaardimakse lõpetamiseks palun kirjutage sellest soovist treasurer(ät)advent.ee ja lisage oma nimi. Püsimakse lõpetame esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 14 kalendripäeva jooksul.
 • Tegin annetuse eksikombel, kas on võimalik see tagasi saada? - Jah, annetust on võimalik tagasi saada kolme tööpäeva jooksul peale tehingu tegemist. Palun kirjutage sellest soovist treasurer(ät)advent.ee ja lisage annetuse sooritamist kinnitav konto väljavõte või broneering. Peale sooviavalduse saamist kontrollime tehingut ja tagastame summa esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 14 kalendripäeva jooksul. Peale kolme tööpäeva möödumist ei ole kahjuks võimalik annetust tagastada.
 • Ma ei leidnud vastust enda küsimusele. - Palun saada oma küsimus e-mailiga aadressile treasurer(ät)advent.ee