Toeta adventistide kogudust

Korduma kippuvad küsimused

 • Kui palju annetamine mulle maksma läheb? - Peale annetuse summa mitte midagi. Kõik annetuse kogumisega seotud kulud (pangalingi tasu) katame laekunud annetustest.
 • Mis on annetuse miinimumsumma? - 1 €. Kuigi sooviksime, et saaksite toetada ükskõik kui väikese summaga, pidime miinimsumma siiski kehtestama panga teenustasude katmiseks.
 • Mul on arve mõnes muus pangas, kui SEB Pangas või Swedbank'is. Millal võiksin saada pangalingi kaudu toetada koguduse tööd? - Väga aus vastus on see - kui midagi ei muutu pangalingi töö põhimõttes, siis ei saagi. Nimelt on tänased reeglid sellised, et pangalingi kasutamiseks peaksime omama arveid igas pangas eraldi ning igas pangas sõlmima ka eraldi lepingu ning mõnes pangas maksma ka täiendavat kuutasu. Mis peaks muutuma? See, kui pangad lepiksid kokku üle-eestilises pangalingis ning piisaks ühest arvest ja ühest lepingust. Täna aga on võimalik annetada ka tavalise pangaülekandega (vaata pangaarveid) märkides selgitusse toetatava projekti nime.
 • Elan välismaal ja mul ei ole Eesti pangaarvet. Kuidas saaksin mõnda projekti toetada? - Kui Te elate mõnes Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriigis ning teil on võimalik oma pangaarvelt teha SEPA-makseid eurodes (SEPA-Payments), siis võite toetuse kanda meie pangaarvele (vaata pangaarveid) märkides selgitusse toetatava projekti nime. SEPA-makse teenustasu on sama, kui teie tavaline riigisisese maksekorralduse teenustasu.
 • Sooviksin toetada krediitkaardiga – kas see on võimalik? - Hetkel mitte, kuid niipea, kui oleme leidnud soodsa viisi krediitkaardimaksete vastuvõtmiseks, lisame selle kindlasti.
 • Kas kümnist saab ka maksta läbi toeta.advent.ee lehekülje? - Ei. See lehekülg on mõeldud erinevate projektide toetamiseks ja annetuste kogumiseks. Kümnise palume tagastada läbi kohaliku koguduse või erandjuhul Seitsmenda Päeva Adventistide koguduste Eesti Liidu pangaarvele (vaata pangaarveid).
 • Olen kuulnud, et tehtud annetustelt saab tulumaksu tagasi. Kas ka nendelt annetustelt? - Me deklareerime kõik läbi toeta.advent.ee lehekülje laekunud annetused ja need andmed kajastuvad teie tuludeklaratsioonil. Tulumaksu tagasisaamine sõltub nii teie makstud tulumaksu summast kui ka kõikidest muudest maksuvabadest summadest. Annetused on maksuvabad kuni 5% ulatuses teie aastasissetulekust. (NB! See informatsioon kehtib muidugi ainult Eesti residentidele.)
 • Ma ei leidnud sobivat projekti/tööharu mida toetada tahaksin. - Saada oma ettepanek treasurer(ät)advent.ee või tee tavaline pangaülekanne (vaata pangaarveid) ning märgi selgitusse annetuse sihtotstarve. Jätame siiski endale õiguse annetus tagastada, juhul kui meil ei ole seda mõistliku aja jooksul võimalik sihtotstarbeliselt kasutada.
 • Kas pangalingiga toetamine on turvaline? - Jah, pangalingi kasutamine on sama turvaline, kui internetipanga kasutamine. Makse sooritamine toimub teie panga internetipanga leheküljel ja pank saadab meile ainult andmed maksja, summa ning makse õnnestumise kohta.
 • Midagi läks sassi ja makset vist ei õnnestunud sooritada. - Võid seda kontrollida oma pangakonto väljavõttelt. Kui ülekanne on tehtud, siis on kõik korras. Kui unustasid peale makse sooritamist vajutada nuppu „Tagasi kaupmehe juurde“, siis raha jõuab küll meie kontole, kuid käsitsi kontrollimise tõttu võtab makse kinnitamine aega isegi kuni nädal. Kahtluste korral võite saata e-maili aadressile treasurer(ät)advent.ee ning paluda laekumine üle vaadata.
 • Kui kiiresti jõuab minu toetus valitud kohta? - See sõltub natukene toetuse sihtotstarbest. Eesti Liidule tehtud annetused on üldjuhul kasutatavad juba järgmisel tööpäeval, kohalikele kogudustele ja ülemaailmsete tööharude toetamiseks tehtud annetused edastame kord kuus.
 • Ma ei leidnud vastust enda küsimusele. - Palun saada oma küsimus e-mailiga aadressile treasurer(ät)advent.ee.